Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Jeśli jesteś beneficjentem Funduszy Europejskich i zrealizowałeś ciekawy projekt, już dziś możesz zgłosić się do akcji “Dni Otwarte Funduszy Europejskich”! Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie dla projektów europejskich w Polsce.

Prawie 1000 wydarzeń i 220 tysięcy odwiedzających w całym kraju przez cztery dni maja. Wszystko dzięki beneficjentom, którzy otwierają wtedy drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują projekty zrealizowane dzięki środkom unijnym. Ubiegłoroczna  edycja zwyciężyła w konkursie European Public Communication Award na najlepszą europejską kampanię publiczną w 2016 r.

Dni Otwarte skupiają przedsiębiorczych i dynamicznych beneficjentów. Dołącz swój pomysł i stań się jednym z nich. Pokaż sąsiadom, całej Polsce to, co zrobiłeś dzięki Funduszom Europejskim.

W 2017 r. IV edycja DOFE będzie organizowana od 18 do 21 maja.

Dlaczego warto dołączyć do Dni Otwartych Funduszy Europejskich?

Wydarzeniom uczestniczącym w DOFE zapewniamy:

 • profesjonalną promocję akcji w telewizji, w Internecie i radio,
 • funkcjonalną stronę internetową promującą akcję z wyszukiwarką oraz mapą wydarzeń,
 • pakiet darmowych materiałów promocyjnych dla każdego wydarzenia,
 • pomoc w opracowaniu koncepcji wydarzeń,
 • obecność najciekawszych wydarzeń i atrakcyjnych projektów w mediach.

Wystarczy, że udostępnisz swoją codzienną ofertę za darmo lub ze zniżką albo zaprezentujesz swoją siedzibę lub projekt w ciekawy sposób. Nie musisz organizować wielkiego, spektakularnego eventu. Według odwiedzających najciekawsza w Dniach Otwartych jest możliwość zobaczenia zaplecza miejsc, do których na co dzień nie można wejść.

Potraktuj uczestnictwo w DOFE jako inwestycję. Udział w tak dużej i popularnej akcji często owocuje nawiązaniem nowych kontaktów z potencjalnymi klientami i kontrahentami.

Jak zgłosić wydarzenie do akcji?

Zgłoszenie do akcji jest proste i odbywa się drogą elektroniczną https://dniotwarte.eu/dolacz-do-nas. Zanim to zrobisz, odpowiedz na pytania:

 1. Czy jesteś beneficjentem projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich?
 2. Czy Twój projekt oraz koncepcja wydarzenia wpisuje się w założenia akcji? Zasady możesz sprawdzić w regulaminie https://dniotwarte.eu/regulamin.

Jeżeli odpowiedź na pytania brzmi „TAK”, gratulujemy! Ta akcja jest właśnie dla Ciebie! Zgłoś swój projekt i wygraj w plebiscycie na najciekawsze wydarzenie!

Pamiętaj, by wziąć udział w kampanii promocyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego  musisz zgłosić swój Projekt do 18 kwietnia br.

Plebiscyt – jak to działa?

Spośród projektów zgłoszonych do DOFE wybierzemy 20 najciekawszych. Jeśli chcesz, by o Twoim wydarzeniu mówiono w telewizji i radiu, już dziś pomyśl, jak możesz się wyróżnić!

Szukamy projektów, które pokazują ROZWÓJ rozumiany bardzo szeroko – od rozwoju miejscowości, okolicy czy kraju po rozwój osobisty.

Zgłaszając projekt do DOFE i chcąc znaleźć się w gronie 20 zwycięzców plebiscytu, pamiętaj o:

 1. Zaplanowaniu ciekawej oferty – darmowe wejściówki, atrakcyjne zniżki, a przede wszystkim interesujące rzeczy, które pokażesz odwiedzającym!
 2. Swoją ofertę zaprezentuj w oryginalny sposób – chwytliwe hasła, niebanalne opisy, efektowne zdjęcia!

Pomyśl, co możesz zrobić, aby pokazać się jak największej liczbie osób. Nie czekaj! Zgłoś swój projekt już dziś!

Jak atrakcyjnie przedstawić wydarzenie?

Oto klika wskazówek, jak uatrakcyjnić opis wydarzenia w DOFE:

 1. Ustal, kto jest odbiorcą twojego wydarzenia i jakie ma cechy. Przedsiębiorca szuka klientów, uczniowie – atrakcyjnej edukacji, seniorzy – czasu spędzonego w towarzystwie. Opis twojego wydarzenia powinien odpowiadać na potrzeby twoich odbiorców.
 2. Co trzeba konkretnie zrobić, żeby wziąć udział w wydarzeniu. Używaj do tego zawołań typu przyjdź, sprawdź, zgłoś. Nie obawiaj się używać bezpośrednich zwrotów.
 3. Pisz klarownie – używaj krótkich zdań, strony czynnej, np.: “Organizujemy kurs tańca”, a nie “Kurs tańca będzie organizowany”. Unikaj pustych określeń typu fantastyczny, wyjątkowy.
 4. Pozbądź się żargonu. Używaj języka i nazw znanych odbiorcom. Zastanów się, jak inni nazywają to, co oferujesz. Nie pisz też tytułu projektu ani nazwy programu operacyjnego w opisie wydarzenia.
 5. Pisz tak, by odpowiedzieć na trzy pytania:
  1. Co to jest? Zwiedzanie zaplecza teatru.
  2. Co daje to twojemu odbiorcy? Będziesz mógł przebrać się w strój z garderoby teatralnej.
  3. Co da mu to w efekcie? Poczujesz się jak aktor. Spędzisz czas wyjątkowo. Spełnisz swoje marzenia.
 6. Stosuj komunikację oddolną – najpierw potrzeba, później odpowiedź na nią. Marzysz o tym, żeby usiąść za sterami samolotu? Weź udział w sesji symulacji lotu.
 7. Uzasadniaj to, co piszesz argumentami:
  1. Wycieczka po zakładzie będzie prowadzona przez naszych pracowników, którzy najlepiej znają jego zakamarki.
  2. Masz jedyną okazję zobaczyć sprzęt ratowniczy lotniska. Nigdy wcześniej nie organizowaliśmy podobnego wydarzenia.
 1. Działaj na odbiorcę przez zmysły – dołącz do opisu zdjęcia. Najlepsze zdjęcia będziemy umieszczać na stronie głównej portalu.
 2. Ustal system zapisów, podaj numer telefonu lub adres mailowy do kontaktu. Odbiorcy chcą mieć pewność, że wydarzenie odbędzie się oraz że będą na nie przyjęci. Najlepiej, gdy otrzymają indywidualne potwierdzenie.

Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Tel. 58 32 68 330, faks: 58 32 68 673

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.