MOTOCYKLOWY RAJD LATARNIKÓW 07- 09 WRZEŚNIA 2018

Kto przejedzie plażą, a kto zdobędzie latarnię? 8 września naszą gminę opanują motocykliści – startuje IV Motocyklowy Rajd Latarników.

Morze Przygód – pod takim hasłem organizowana jest co roku jedna z najciekawszych, turystycznych imprez motocyklowych w Polsce – Motocyklowy Rajd Latarników. Podobnie jak w ubiegłym roku kilkuset motocyklistów z całej Polski zakotwiczy w Pałacu Sasino, skąd wystartują w dwóch trasach – asfaltowej i off road. Będą podróżować po lokalnych drogach, a na trasach adventure wytyczonymi drogami leśnymi i bezdrożami. Odwiedzą wiele atrakcji regionu, w tym Latarnię Stilo.

W sobotę 8 września przed Urzędem Gminy mieszkańcy Choczewa będą mogli przyjrzeć się ich zmaganiom. W godzinach od 10.00 do 13.00 uczestnicy będą wykonywać zadanie kontrolne z wykorzystaniem motocykli – zapraszamy do kibicowania.

W sobotę organizatorzy oraz właściciele Pałacu Sasino zapraszają na koncert zespołów szantowych i bluesowych, który zacznie się o godzinie 20.00. Wstęp jest bezpłatny. To również okazja spotkać uczestników i zobaczyć wiele wspaniałych maszyn startujących w imprezie.

Tu liczy się przygoda – Rajd Latarników to motocyklowa impreza na orientację, w której nie liczy się prędkość przejazdu, tylko przyjemność podróżowania i poznawania piękna regionu Pomorza. Uczestnicy pokonują ściśle wytyczoną trasę na podstawie mapy przygotowanej przez organizatorów. Na trasie zlokalizowane są ciekawe próby sprawnościowe z użyciem motocykli oraz oryginalne zadania do wykonania na punktach kontrolnych. Warto wiedzieć, że na przejazd drogami zamkniętymi dla ruchu (leśne, plaża) Organizatorzy posiadają niezbędne zezwolenia.

Kiedy – IV edycja Rajdu Latarników odbędzie się w dniach 7-9 września 2018. Więcej informacji oraz możliwość zarejestrowania się na stronie: https://motopomocni.pl/turystyka/rajd-latarnikow/

Dołącz do Latarników na Facebooku
https://www.facebook.com/Rajdlatarnikow/

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.