Turniej Tenisa Stołowego im. Kpt. Antoniego Rymszy ps. „Maks” o Puchar Wójta Gminy Choczewo

W zeszłą niedzielę, 15.04 na sali sportowej Zespołu Szkół w Choczewie im. Unii Europejskiej rozegrano kilkadziesiąt meczów tenisa stołowego o puchar Wójta Gminy. Wydarzenie zgromadziło blisko trzydzieścioro zawodników (dwudziestu mężczyzn i sześć kobiet), którzy postanowili zweryfikować swoje umiejętności i aktywnie spędzić niedzielny poranek.
Pomysłodawcą turnieju był Adrian Szczerbiński – młody zawodnik tenisa stołowego, pochodzący z Choczewa. W czynną organizację włączyli się przede wszystkim nauczyciele wychowania fizycznego oraz pani Violetta Gabryelska.
Zawody były elementem cyklu imprez patriotycznych, które odbywają się na terenie gminy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło więc akcentów narodowościowych przygotowanych przez Stowarzyszenie im. kapitana Antoniego Rymszy ps. “Maks”.
Podczas trwania turnieju zawodnicy mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez KGW Choczewo. Na sali obecni byli także strażacy z OSP Choczewo, którzy cały czas czuwali nad bezpieczeństwem uczestników.
Puchary i medale zasponsorował wójt gminy Choczewo – pan Wiesław Gębka, a sprzęt sportowy, który po turnieju został przekazany nauczycielom wychowania fizycznego, podarowali: pani Monika Wołoszyn i pan Jerzy Budzyński.
Organizatorzy zapewniają, że nie był to ostatni turniej tenisa stołowego w gminie.
Zwycięzcy Turnieju w kategorii mężczyzn:
1. Sławomir Olczyk
2. Adrian Szczerbiński
3. Dariusz Okon
w kategorii kobiet:
1. Antonina Jażdżewska
2. Klaudia Szczerbińska
3. Dorota Bobkowska

Podczas turnieju został przeprowadzony konkurs plastyczny pt. “Przedszkolaki dla Niepodległej”.

Konkurs został organizowany przez Stowarzyszenie im. Kpt.Antoniego Rmszy ps. Maks.
Głosowanim publiczności zostały wyłonione najlepsze prace:
Miejsce I – Julia Bocho
ex aequo Filip Dziobak
Miejsce II – Julia Waloch
Marysia Ujma
Miejsce III – Adam Jabłoński – Treder

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.